آموزش و تکنولوژی، یک پیوند ناگسستنی

استفاده از تخته های هوشمند به آموزش بیشتر دانش آموز کمک می کند.

تکنولوژی در کلاس

در واقع باید با این جمله شروع کنم که: شما یکی از خوش شانس ترین افراد هستید، اگر در کلاس خود تخته ی هوشمند دارید. این وایت برد هوشمند تعاملی، جایگزین بسیار مناسبی برای پروژکتورهای بالای سر ما در بیشتر کلاسهای درسی میباشد. تکنولوژی برد هوشمند در کلاس درسی، یک برنامه تحصیلی و آموزشی معمولی را به یک جلسه ی آموزشی سرگرم کننده و موثر تبدیل میکند، به این معنی که، تاثیر قابل ملاحظه ای درتقویت برنامه تحصیلی دانش آموزان دارد.

مزیت بردهای هوشمند در مدارس

در اینجا به چند مزیت شگفت انگیز استفاده ازتکنولوژی وایت برد هوشمند در کلاسهای درسی میپردازیم:

تکنولوژی در کلاس: چطور تخته ی هوشمند باعث افزایش یادگیری دانش آموزان میشود.

در کلاسهای سراسر کشور، تخته های هوشمند نصب میشوند، زیرا این فناوری شگفت انگیز نه تنها شیوه تدریس معلمان را تقویت میکند،بلکه یادگیری دانش آموزان را نیر تقویت میکند. این تخته های هوشمند میتوانند بوسیله طرح ریزی عناصر بصری، تجربیات آموزشی دانش آموزان را به طور شگفت انگیری تقویت کنند. همچنین آموزش آسانتر،آن را متمایز میکند، زیرا معلمان توانایی پذیرش سبک های آمورشی متفاوت را خواهند یافت. دانش آموزان بصری قادر به مشاهده وایت برد خواهند بود در حالیکه دانش آموزان لمسی میتوانند تخته را در حین آموزش لمس کنند. گزینه صفحه لمسی به معلمان اجازه میدهد تا برنامه ها را با ضربه انگشت به صفحه ی برد هوشمند اجرا کنند. این امر نه تنها باعث حرکت سریع و آسان معلمان میشود، باعث حرکت آسان دانش آموزان نیز میگردد.

علاوه بر آن، دانش آموزان قادر خواهند بود تا درست در صفحه ی بزرگ هوشمند مقابلشان، نمودارها، جداول، ویدئوها و سایر چیزهای مورد نیاز را مشاهده کرده و تجربه آموزشی بهتر و سریعتری را دریافت خواهند کرد. در نتیجه آموزش بصورت زنده و مهیج انجام میشود ونسبت به گذشته،علاقه ی بیشتری را در دانش آموزان به وجود خواهد آورد.

تکنولوژی در کلاس : فناوری هوشمند بصورت تعاملی میباشد.

به جرات میتوان گفت، یکی از مهمترین مزایای تخته های هوشمند محاوره ای بودن آنهاست، تعاملی، که بین این فناوری هوشمند و انسان ایجاد می شود. تحقیقات بارها و بارها نشان داده اند ، زمانیکه دانش آموزان درگیر چیزی می شوند، آنرا بهتر یاد میگیرند. و آموزش های دستی و لمسی یکی از بهترین نمونه های بارز آموزشی هستند که این مهم را اثبات میکنند.این تکنولوژی این امکان را به همه دانش آموزان می دهد تا همزمان بتوانند از برد هوشمند استفاده کنند، به عنوان مثال، تخته های هوشمند پیشرفته، این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند تا بتوانند با انگشتهایشان بطور مستقیم روی تخته بنویسند. اکثر تخته های هوشمند فضای کاری جداگانه ای دارند، بنابراین چندین دانش آموز همزمان میتوانند از آن استفاده کنند. این تعامل همچنین امکان نوشتن،ترسیم و یادداشت برداری را از طریق تبلت به دانش آموزان میدهد.

تکنولوژی در کلاس: نگهداری آنها راحت است.

استفاده از تخته ی هوشمند بسیار آسان است، و نیازی به نگهداری سخت و طولانی ندارد. برای نوشتن روی تخته های هوشمند از گچ یا ماژیک استفاده نمیشود،( در صورت استفاده آنرا کثیف خواهند کرد)، تنها از انگشت و یا قلم های مخصوص استفاده می شود. شما متوجه خواهید شد که نگهداری و تمیز نگهداشتن آنها بسیار آسان است.

تکنولوژی در کلاس: شما به منبع آنلاین دسترسی دارید.

این فناوری هوشمند، دسترسی آسان به منابع آنلاین را به دانش آموزان ارائه می دهد. آنها می توانند طوری تنظیم شوند تا همه ی دانش آموزان بتوانند هر وبسایت و ویدیو را از طریق برنامه های کامپیوتری مشاهده کنند. دسترسی معلمان به اطلاعات پایگاه داده ها می تواند به تقویت دروس کمک کند. دانش آموزان برای تکمیل پروژه های درسی خود به طیف گسترده ای از منابع دسترسی خواهند داشت.

تکنولوژی در کلاس: آنها محیط دوستانه ای دارند.

اگر شما از طرفداران محیط زیست هستید، باید بگم که واقعا خوش شانس هستید . آنها کاملا با شما دوست هستند،چون هر گونه نیاز به کاربرگ و برگه ها را برطرف می کنند. در واقع دیگر نیازی به فتوکپی و چاپ برگه های کلاسی نیست. این تخته های هوشمند تعاملی، از هدر دادن صدها تن کاغذ و همچنین جوهردر طول سال جلوگیری می کنند.

تکنولوژی در کلاس: این بردهای هوشمند،امکان ادغام تکنولوژی را فراهم می کنند.

یکی از مزایای برد هوشمند، توانایی ادغام فناوری است. معلمان می توانند کامپیوتر،دوربین فیلمبرداری، دوربین دیجیتال، میکروسکوپ و تقریبا هر چیز دیگری که برای کمک به آموزش مورد نیاز است به برد هوشمند وصل کنند.

میزان موفقیت های اثبات شده:

مطالعات نشان داده اند که استفاده از تکنولوژی هوشمند در کلاس،باعث موفقیت بیشتری شده است: نمرات آزمون ها بالاتر رفته ،یادگیری دانش آموزان بهبود یافته ،میزان سواد دانش آموزان تقویت شده است،توجه،درک و دقت دانش آموزان در همه موارد بیشتر شده است، طبق گزارش اکثر معلمان،یکی از مهم ترین مزایای برد هوشمند،درگیر کردن ذهن دانش آموزان و همچنین بالا بردن اشتیاق آنها می باشد. این برد هوشمند تعاملی، فرصتی استثنایی را در اختیار معلمان قرار می دهد تا آنها بتوانند محیط آموزشی فوق العاده ای را همراه با سرگرمی ایجاد کنند تا دانش اموزان با استفاده از روش های جدید آموزش از یکدیگر مطالب بهتری را یاد بگیرند. ”

تکنولوژی یادگیری سریع”، به طور تضمینی بالاترین مهارت های آموزشی قرن بیست و یکم را هم برای معلمان و هم برای دانش آموزان ارائه می دهد. در واقع، هر آنچه برای موفقیت در جامعه امروزی مورد نیاز است،در اختیار معلمان و دانش اموزان قرار می دهد. امیدوارم شما یکی از این بردهای هوشمند زیبا را در کلاس خود داشته باشید.

By: Janelle Cox

گزارش تصویری