بهترین دبستان مشهد

وقتی صحبت ازبهترین دبستان مشهد می شود بی شک منظور یک تفاوت ساده نیست بلکه صحبت از تفاوت در نگرش ، نوع آموزش و... می باشد. در مقاله قبلی به بررسی اینکه یک دبستان مشهد باید دارای چه ویژگی هایی باشد پرداختیم اما در این مقاله می خواهیم ویژگی بهترین دبستان مشهد را بیان کنیم.
بهترین دبستان مشهد چه برتری هایی نسبت به سایر دبستان های مشهد دارد؟

1.نگرش کادر دبستان :
یک دبستان دارای مدیر، معاونین و چندین مربی و... می باشد. دانش آموزان به طور معمول 5 روز از هر هفته را با آن ها می گذرانند پس رفتار و نگرش کادر مدرسه تاثیر مستقیم بر آن ها دارد. مربیان باید در تمامی ساعات رفتار متعادل و مناسب را داشته باشند.بهترین دبستان مشهد دبستانی است که مربیانش از لحاظ نگرشی بسیار مثبت بوده و هیچ گونه جو نامناسب روحی برا کودکان نسازند.

2. اهمییت به تمامی فعالیت ها :
شاید والدین خاطراتی از دوران مدرسه را بخاطر داشته باشند که بارها برایشان پیش آمده بود، به جای زنگ ورزش کلاس تقویتی ریاضی را بگذرانند و یا کلاس علوم تا آخر زنگ تفریح ادامه پیدا کرده باشد. سال ها از آن دوران می گذرد و شاید الان که به این موضوع فکر میکنیم زیاد برایمان مهم نباشد اما با گرفتن زنگ ورزش از طریق زنگ ریاضی چند اتفاق بزرگ رخ داده است. با انجام این کار کودک در مرحله اول زنگ تفریح خود را از دست داده و ذهنش برای کلاس بعدی خسته است و در مرحله بعدی این فرد زمانبندی را نمی آموزد که در یک زمان خاص یک کار را به اتمام برساند و در آخر نیز به طور ناخوداگاه به او این حس را انتقال داده شده که ورزش خیلی مهم نمی باشد.بهترین دبستان مشهد باید به ورزش، هنر و ریاضی به یک اندازه اهمییت بدهد زیرا تمامی دانش آموزان یک کلاس قرار نیست در آینده پزشک و مهندس باشند و بسیاری از این افراد ممکن است در رشته ای مانند ورزش و هنر موفق باشند، پس هر درسی مهم می باشد.

3. جلسات مشاوره ای با اولیا و دانش آموزان:
بهترین دبستان مشهد دبستانی است که علاوه بر آموزش به مسائل روحی و روانی دانش آموزان نیز توجه کند. یعنی باید چندین مشاور در مدرسه حضور داشته باشند و به صورت مداوم با دانش آموزان و والدین در ارتباط باشند. وظیفه بسیار مهم یک مشاور این است که علاوه بر تشخیص مسائل روحی روانی دانش آموزان در صورت بروز مسائل جدی باید با خانواده وی در میان گذاشته و برای حل این مشکل تلاش کنند.

4. به روز بودن مطالب آموزشی :
در مقاله دبستان مشهد در مورد به روز بودن مطالب آموزشی صحبت کردیم اما چند نکته مهم در این زمینه وجود دارد که در اینجا به بیان آن ها می پردازیم.
بهترین دبستان مشهد باید مربیانش را موظف کند تا در کلاس هایی برای بالا بردن مهارت های آموزشی خود شرکت کنند و جلساتی باحضور تمامی مربیان در طول ماه برگذار کنند تا به بررسی نکات ضعف و قوت آموزش هر کدام از مربی ها بپردازند تا در آخر بتوانند از بهترین روش های آموزشی در دبستان استفاده کنند. بازخوردهای آموزشی از سوی دانش آموزان باید مورد بازبینی قرار گیرد تا برای دانش آموزان مسئله آموزشی ایجاد نشود.
اگر یک دبستان مشهد در پی بهترین دبستان مشهد بودن است باید شیوه سنتی آموزش را کنار بگذارد و با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های آموزشی سازگارتر با تکنولوژی را در پیش بگیرد زیرا مردم مشهد بسیار به روز بوده و انتظار دارند آموزشات به روزی به فرزندانشان داده شود.

علاوه بر نکات بیان شده در بالا،بهترین دبستان مشهد باید از کیفت مکانی بالایی برخوردار باشد یعنی ساختمان دبستان باید زیبا و ایمن باشد، کلاس های درس باید رنگی شاد داشته و تمیز باشند.


پیش دبستان و دبستان شهید برومند با رویکرد روانشناسی در سال 1395 با مدیریت سمانه برومند علیپور( مولف - محقق - روانشناس و بازی درمانگر) تاسیس شد. یکی از افتخارات این دبستان اولین مجموعه مجهز به فرش هوشمند در شهر مشهد میباشد که ازمزایای فرش هوشمند بالا بردن تمرکز و توجه کودکان ، درمان بیش فعالی ، کنترل وزن و ترک اعتیاد به بازیهای رایانه ای ، وکمک به حافظه ،بالا بردن EQ می گردد.دراین مجموعه آموزشی ده مهارت زندگی ازجمله خودآگاهی ،همدلی ، ارتباط موثر ،روابط بین فردی ، تفکر خلاق ،تفکر نقاد ، تصمیم گیری ، حل مسئله ،کنترل استرس ، کنترل خشم با سرفصلهای UNICEF به دانش آموزان با درنظرگرفتن رده سنی ، مانند دروس دیگر ، به روش فعال با بازی ، ایفای نقش و قصه آموزش داده میشود . هدف این دبستان ساختن بهترین از خود فرد در قالبی شاد باتوجه به تفاوتهای فردی میباشد و دانش آموزان با توکل و دوستی به پروردگارطبق شعار دبستان (نظم - تلاش - درستکاری ) که سه فرمول موفقیت میباشد گام برمیدارند.